Nederlands
Salem

Oncologierevalidatie ex-kankerpatiënten

In Salem wordt aan deze patiënten het revalidatieprogramma Herstel & Balans aangeboden. Patiënten worden naar dit programma verwezen door verschillende specialisten die zich met kanker bezighouden.

Kanker is steeds beter behandelbaar en in veel gevallen niet meer direct dodelijk. Na de behandeling vormen vermoeidheid en verwerkingsproblematiek de grootste problemen. In veel gevallen is revalidatie voor ex-oncologische patiënten een goede manier om het dagelijks leven weer op te leren pakken.

 

Monodisciplinaire intake

Voor het programma vindt een intake plaats door de fysiotherapeut.

Daarna volgt overleg met de psycholoog. Op grond van de bevindingen van de intake wordt een behandelplan opgesteld.

 

Multidisciplinaire groepsbehandeling

Het programma vindt plaats onder leiding van fysiotherapeut en psycholoog. Af en toe komen er ook gastsprekers, zoals een diëtist of pastoraal werker. Indien gewenst kan er individueel met de psycholoog worden afgesproken. Af en toe worden er door externe partijen workshops gegeven, zoals lichaamsbewustwording en ontspanningstraining.

 

Programma

Het programma bestaat uit meerdere onderdelen:

  • zwemtherapie;
  • fitness;
  • sport & spel.

 

Programmaduur en behandelfrequentie

Het programma start een aantal weken na de laatste behandeling in het ziekenhuis en duurt maximaal drie maanden, twee keer in de week.

 

Verwijzing

Voor het programma Herstel & Balans is een verwijzing van huisarts of medisch specialist noodzakelijk.

 

Licentie

Het revalidatieprogramma Herstel & Balans is een landelijk revalidatieprogramma van de landelijke stichting Herstel & Balans voor mensen met kanker of voor mensen die kanker hebben gehad. Hierbij zijn lichaamstraining en educatie belangrijke onderdelen. Salem heeft van de stichting Herstel & Balans een licentie gekregen om het programma te mogen aanbieden.

Behandeltijden Herstel & Balans

Er zijn twee groepen deelnemers voor het programma Herstel & Balans. De tijden waarop de programma’s plaatsvinden, zijn afhankelijk van het aantal aanmeldingen, maar voor de huidige groepen geldt:

  • Maandagmiddag 10.15-15.00 uur en donderdagmiddag 15.00-17.00 uur (groep 1)
  • Dinsdagmiddag 15.00-17.00 uur en donderdagmiddag 13.00-17.00 uur (groep 2)